Vážení rodiče a milé děti,

také v letošním školním roce nabízíme soutěž Bible a my v elektronické podobě. Každý se může zapojit ze svého domova. Stačí co nejlépe vyplnit vědomostní kvíz. Věříme, že si nejen procvičíte znalosti o Bibli, ale že se také zamyslíte nad poselstvím textů, které tato vzácná kniha nabízí.

Více o soutěži a tématech najdete na stránkách bibleamy.cz.  Přejeme úspěšné soutěžení.


V adventu se do prvního kola soutěže zapojilo 154 soutěžících z 18 okresů. Žáci a studenti odpovídali na otázky týkající se především Mojžíše. Z těchto účastníků vylosoval otec biskup Antonín Basler tři vítěze: Štěpánka Ivičičová – ZŠ Hovorany, Ondřej Válek – ZŠ Boskovice a Anna Kutálková – AG Kroměříž.


Vítězové 2. kola jsou: Sofie Gajdošíková – ZŠ Hovorany, Vincent Prášil – ZŠ Brodek u Přerova a Anežka Konečná – Konzervatoř Evangelické akademie Olomouc


Třetí kolo proběhlo v postní době od 2. března do 3. dubna a zúčastnilo se ho 69 soutěžících, z nichž otec biskup vylosoval vítěze, na které se těší na Svatém Kopečku.
Marie Výletová, ZŠ Milotice,  Klára Konečná, ZŠ Řezníčkova, Olomouc a  Lukáš Lojda, KG Třebíč


Vítězové, kteří měli správné odpovědi ve všech třech kolech: Antonín Bujnovský – Opava, Štěpánka Ivičičová – Hovorany, Barbora Kutálková – Vlkoš.

Děkujeme všem, kteří se zapojili a vítězům blahopřejeme!


Diplomy a ceny budou předány na setkání vítězů s otcem biskupem.